HİKAYEMİZ

Anneanne’nin köyde taş fırında yaptığı ekmekler ile başlayan bir hikaye…

 

Ceyda Köse, küçüklüğünde anneannesinin anlattığı ekmek yapma hikayeleriyle büyüyor. Bu hikayelerin oluşturduğu merak, seneler içersinde ekmek tutkusuna dönüşüyor. 2009’da hazırlanan ilk maya, sabırla planlanan bir yolculuğun başlangıcı oluyor.

 

Bugün ise Ceyda Köse’nin öncülüğünde doğal ve kaliteli ekmek herkese ulaşmalı diyerek Teşvikiye’de ilk dükkanımızı açtık. Bu serüveni başlatan anneanneyi unutmayarak da ismimizi Grandma olarak belirledik.

Ekmeklerimizi, sadece un, su, tuz ve maya kullanarak, anneanne yöntemleriyle üretiyoruz.

 

Kullandığımız unlar, katkısız doğal un, taş değirmen unu ve organik undur. Ekşi maya ekmeklerimizin mayası, uzun yıllardır beslediğimiz kendi doğal mayamız. Hiçbir ekmeğimize, sanayi tipi un karışımlarını, ekmek katkı maddelerini, kimyasalları veya sanayi tipi yapay aromaları koymuyoruz.

 

Ekşi maya ekmekleri yapmak 3 gün, diğer ekmekleri yapmak 2 gün sürüyor. Doğal ekmek sabır işi ama karşılığını veriyor. Ürettiğimiz ekmekler bizi çok mutlu ediyor.

Fırın ve Kafe

 

Farklı croissant çeşitleri, scone, bagel, çörek, kekler, ev yapımı reçeller, her hafta değişen farklı sebze yemekleri ve artisan kahve Grandma’da sunduğumuz lezzetlerden sadece bazıları.

 

Ürünlerimizde kesinlikle margarin kullanmıyor, tereyağ kullanıyoruz. Ürünlerimizde yapay gıda maddeleri, aromalar ve kimyasallar kullanmıyoruz.

 

Dükkanımızda satılan bütün ürünleri kendi imalathanemizde üretiyoruz. Tedarikçilerimizden hammadde dışında, yarı mamül veya bitmiş herhangi bir ürün satın almıyoruz.