grandma | EKMEKLER
Bakery, Artisan Bakery, Fırın, Ekşi Maya ekmek, artisan bread, bread, ekmek, cafe, kahve, coffee, nişantaşı, mekan, yeme içme, kek, pasta, teşvikiye
15347
page,page-id-15347,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,_masterslider,_msp_version_2.9.8,ajax_updown,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

EKMEKLER

Ekmeklerimiz, sadece un, su, maya ve tuzdan yapılıyor.

 

Ekşi maya ekmeklerimizde kullandığımız tek kabartıcı ve aroma verici madde olan ekşi mayamız 5-6 yaşlarındadır. Kendimiz başlattık ve büyüttük. Beslemesinde sadece organik un ve temiz su kullanıyoruz. Ekşi maya ekmeklerde, kendi mayamıza ek olarak herhangi bir ilave (yaş veya kuru) maya kullanmıyoruz.

ekmek1

Ekşi Maya ekmekler

Ekşi Maya Köy Ekmeği, Rustik, Tam Buğday ve Çavdar olarak 4 çeşidimiz var.

Beyaz Köy Ekmeği, Tam Buğday Köy Ekmeği, Cevizli Ekmek, Üzümlü Tarçınlı Ekmek, Ciabatta, Foccacia, Baguette ve Zeytinli Ekmek raflarımızda olan diğer ekmek çeşitlerimiz.

ekmek3

Ekmeklerimizi imalathanemizdeki taş tabanlı özel fırınlarımızda üretiyoruz.

Ekmeklerimizde besleyici değeri olmayan ayrıştırılmış topak kepek kullanmıyoruz. Ekmeğin rengini koyultmak amacıyla renklendirici kullanmıyoruz. Bunlar yerine, tam buğday unu veya çavdar unu kullanıyoruz ve bunun en iyi sonucu verdiğini biliyoruz.